5 grudnia 2016 r. uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu nowej siedziby szkoły. Budowa trwała 13 miesięcy, a prace nad nią wykonywano etapami. Cała inwestycja (kompleks szkolno-szpitalny) powstała na terenie, gdzie znajdowały się budynki i gdzie nadal przebywali pacjenci. W pierwszym etapie zbudowany został pawilon, w którym wcześniej mieścił się oddział dla młodzieży uzależnionej. W jego miejsce zbudowano część budynku z przeznaczeniem na oddział logopedyczno- foniatryczny. W drugim etapie, po zagospodarowaniu się w nowym budynku i likwidacji drugiego z pawilonów, zbudowano szkołę i salę gimnastyczną. Gospodarz województwa mazowieckiego marszałek Adam Struzik nie krył ogromnej dumy i zadowolenia. „Dziś mamy zupełnie nową jakość. To warunki na miarę XXI wieku” – powiedział.